Facebook

Як вибрати проект приватного будинку у 2022?

Promotion

 

Підбір персонального або готового проекту — це перша і найважливіша стадія в такій тривалій, непростій і в той же час цікавій справі, як будівництво приватного будинку або котеджу. До того ж, саме проектування формується з сукупності значних кроків, які вимагають максимальної зацікавленості під час здійснення.

У випадку, якщо ви сподіваєтеся отримати приємний і зручний для проживання будинок, то потрібно підбирати і здійснювати проект в конкретній черговості.

Nwd7syYU1Ee4LM0Dbd4V7DXEYW0dxFK-ONiR_DQssUy6xVjSroFfHCufWggx911bF1mab2k2hL4wThLQ5rgUi4rdeAy-8ippOGOZmiblf-IUs_DSmx5IJikJZmoT5Lww2NMOyet91bV2ia-STtcpcqpx9VYhlvvYmQcfaif2zgbUPjGEwKZQk4oX

Позначаємо поверховість

Перше, щодо чого треба подумати, то це про поверховість майбутньої споруди. Сім'ям, в яких є малюки або більш дорослі дітки, а також люди похилого віку, ми рекомендуємо підбирати одноповерхові будинки, далеко не тільки тому, що такого роду конструкцію легше і швидше побудувати, але і тому, що мешканцям не потрібно регулярно підніматися і спускатися сходами, і для них не буде перешкод безперешкодного переміщення. До речі, момент зручності в цьому випадку швидше позначається на 1-му місці.

Але для певних людей одноповерхове планування може бути неприйнятним, оскільки:

 • одноповерхове житло захоплює значний простір, а отже "-" вільна земля ділянки та "+" підвищення витрат на основу будинку та будівництво;
 • важче здійснити зонування будівлі на спальну зону та місце загального користування.

Можна підібрати житло разом з мансардою або двоповерховий особняк, але тут є свої переваги і мінуси:

 1. У випадку, якщо ви віддасте перевагу будинку з мансардою, то він буде легшим і навантаження на фундамент буде слабшим, що дає можливість на ньому заощадити.
 2. Другий поверх же буде в принципі здійснити економічніше в силу нескладності його геометрії (упорядкування незвичайної мансарди, завжди залежить від скосу покрівлі, може відібрати чимало грошей).

KazQZP26IXUT6rZr1JNxt2SI5YHbmAKMo51JXdxZBcQmdX-kTYUpTHhw3INNCM3jU0UueeqgJIwA0-yJodHHobIQlXbytcFvDNBvXsgZICx7lO-t-b_4DgVd_O8zTWBPkvzQ27AMTbv_HDydFdVJNiGEQusWnpzfyKuJ8vHQnFZA6ZglWXtxGWdW

Список кімнат, їх габаритів та обчислення площі

Вже після того, як ви зорієнтуєтеся з поверховістю, потрібно перейти на визначення числа кімнат в будинку і розподіл їх функціональності. Стандартні проекти по суті вже мають найкраще наповнення, але ви завжди можете зробити запит у професіоналів на зміну та адаптацію плану відповідно до вашого смаку та потреб.

Крім того, на цій стадії важливо визначити межі плями забудови відповідно до потенціалу вашої земельної ділянки. Потім можна переключатись до розрахунку площі майбутнього будинку. З цією метою необхідно розрахувати площі певних кімнат (значення типові, придатні для сім'ї з двома дітьми):

 • Вітальня — 8 м ²;
 • Кухня/кухня + їдальня — 8-12 м ²/12-15 м ²;
 • Спальна кімната — 10-14 м²;
 • Санвузол — 7-10 м ²;
 • Гардероб — 8-10 м ²;
 • Хол — 7-10 м ²;
 • Тамбур — 1,3-2 м ²;
 • Сходи — 6 м ²;
 • Тех. приміщення — 6-15 м ²;
 • Коридори — 10-15% від площі житла.

Характерні риси планування будинку

Як ми раніше говорили, серед типових (готових) проектів зазвичай представлені види з відповідним плануванням для великих і невеликих сімей. Але, якщо ви захочете вводити зміни, то вам потрібно розуміти:

 1. Денна і нічна зони в будинку можуть мати точні рубежі і розділятися входом.
 2. На першому поверсі двоповерхового житла завжди можна обладнати додаткову кімнату, що може виступати в якості дитячої, гостьової житлової кімнати або вітальні.
 3. З метою оптимізованої діяльності опалювальної системи, житлові приміщення правильніше розмістити з південного краю будинку.
 4. Санвузли прийнятно розміщувати по 1 стояку будівлі.
 5. При потребі гаража: версія вбудованого зручніше, але значно дорожче, ніж, наприклад, та, що ізольовано стоїть.

iIkbgVM_281fsOOCxrUKQAn2eC9wIKzN9GqV-pnkg5XJ1a6OLKm_igkljL15oKQzl59W5mKcZMCCrodvV6YTFeHp6qu1nN8E4d90TyxLCjG-Vuc6hurk9AvpVQ1p6Rh-zPSj-xq_3kFrX8OECfJhHU53KbDIiTFh8s5zTT9Xj5rHI9P9CC59salW

Висновки

Отже, робимо висновки про чинники вибору проекту майбутнього житла. Хронологія дій наступна:

 • купуємо планування земельної ділянки, проводимо геологічні та геодезичні дослідження;
 • визначається з поверховістю, числом кімнат, габаритами, площею;
 • у разі невідповідності типового плану запитам клієнта, змінюємо та пристосовуємо його або замовляємо індивідуальний проект;
 • отримуємо завершений проект.
в Все для дому Переглядів: 147 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:

Коментарі

 • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Понеділок, 28 листопада 2022