Facebook

Як вибрати матрац на ліжко

Мало хто замислюється, що від вибору матраца безпосередньо залежить здоров'я людини. Але ж кілька простих порад допоможуть підібрати саме той матрац, який підійде вам за всіма параметрами. Давайте ж розберемося, як вибрати правильний матрац? Для початку необхідно визначиться з видом.

 

  • ортопедичні;
  • дитячі;
  • протипролежневі;
  • гелеві.

Ортопедичні, в свою чергу, поділяють на:

Пружинні матраци - бувають двох видів: з залежними або незалежними пружинами. Як зрозуміло з назви, в останніх пружини працюють незалежно один від одного. Коштують такі матраци дорожче, але спати на них набагато зручніше, так як вони повторюють форму тіла.

Безпружинні матраци - відміну від перших, не мають пружин взагалі. Являє собою простий блок з наповнювачем. Латексний наповнювач робить матрац м'яким і пружним, а кокосовий - жорстким. Іноді зустрічаються інші наповнювачі та їх комбінації.
Дитячі матраци відрізняються від дорослих, по суті, тільки розмірами. Для дитини правильно підібрати основу матраца. Якщо вона буде занадто м'якою, то незміцнілий дитячий хребет буде прогинатися. Якщо буде занадто жорсткою, то це може привести до застою крові. Дитячий матрац повинен бути помірною пружності. Але найголовніше - він повинен бути проведений з екологічно чистих матеріалів. До речі, ремонт в дитячій теж має багато нюансів, з якими ми рекомендуємо ознайомитися тут.

Протипролежневі матраци потрібні для хворих, прикутих до ліжка. Справа в тому, що при постійному постільному режимі у людини, найчастіше, утворюються пролежні. А спеціальний матрац здатний запобігти їх появі. Основа його роботи - постійне масажне дію.

Гелеві матраци відрізняються від своїх «побратимів». Якщо звичайні прогинаються тільки в одному напрямку - вгору-вниз, то гелеві - відразу в трьох. Таким чином, вони способи «запам'ятовувати форму» і розподіляти тиск тіла.

Як вибрати правильний матрац в залежності від ваги?

Дуже важливо підібрати матрац за своєю вагою. Худим людям (до 60 кг) краще підійдуть м'які матраци. Люди середнього ваги (60-90 кг) можуть дозволити собі практично будь-які. Непоганий варіант - матрац з наповненням з латексу і кокоса. А ось людям, чия вага перевищує 90 кг, потрібно жорсткий матрац. Якщо він пружинний, то пружини повинні бути посилені. Якщо безпружинний, то блок повинен бути максимально щільним.

Буває так, що в родині вага дружини відрізняється від ваги чоловіка. У такому випадку потрібно придбати матрац з комбінованою жорсткістю. Тобто, одна частина, наприклад, м'якше, а друга - жорсткіше. Або ж можна використовувати два різних матраца, але перший варіант зручніше.

Перед покупкою обов'язково випробуйте матрац, полежте на ньому, зробите кілька рухів. Але варто пам'ятати - справжній сон на ньому буде відрізнятися від «тесту» в магазині.

Для дітей і підлітків, а так само для людей похилого віку, рекомендуються більш м'які безпружинні матраци.

Слово «ортопедичний» більше маркетингове. Справжнім ортопедичним матрацом буде найзручніший для конкретної людини.

Не потрібно соромитися питати у продавців необхідні сертифікати. Реалізація матраців неприпустима без відповідних документів!

Людина проводить до третини життя уві сні, тому від вибору матраца безпосередньо залежить його здоров'я!

в Все для дому Переглядів: 815 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Неділя, 26 червня 2022