Facebook

Як вибрати газовий котел без клопоту?

Зріджений або природний газ - один з найдоступніших і затребуваних видів палива, тому якщо Ви зупинили вибір на газовому котлі, то вже ухвалили правильне рішення. Про те, який пристрій підійде вам і які чотири газові котли заслуговують на найбільш пильну увагу, розбиратимемося в цій статті.

Принцип роботи

Стандартний вибір - атмосферний газовий котел від https://aquaignis.v.ua/product-category/heating/gas-boiler, який гріє воду, просто спалюючи газ. Це порівняно недорога, проста та надійна конструкція, ККД якої рідко перевищує 95%. Конденсаційні котли мають конструкцію складніше: тут для підігріву теплоносія використовується не тільки енергія газу, що спалюється, але і та, що виділяється при конденсації водяної пари. Віддача таких котлів за рахунок цього може становити понад 110%.

Матеріал пристрою

Теплообмінник котла може бути виконаний із різних матеріалів. Чавун - найпопулярніший метал для цього завдання. Чавунні теплообмінники відрізняються підвищеною тепловою інерцією (повільно прогрівається, але тривало остигає), стійкістю до корозії і доступною ціною, але чавунні моделі важчі і масивніші за інші. Сталеві агрегати тонші, а отже — легші і практичніші за чавунні аналоги. Алюміній та мідь зустрічаються в теплообмінниках рідше: зазвичай їх використовують при виготовленні пристроїв преміум-класу.

Тепловіддача

Грубо кажучи, це обсяг тепла, який може виробити котел. Тут все просто: дуже слабкий котел, який постійно працює на межі потужностей – швидко вийде з ладу, тому бажано брати апарат із невеликим запасом потужності. Адже не виключено, що в майбутньому можуть з'явитися додаткові приміщення, які потрібно обігрівати - прибудова, лазня, літня кухня або будиночок для гостей.

Кількість контурів

Одноконтурні котли здатні забезпечити будинок виключно опаленням. Двоконтурні беруть на себе і гаряче водопостачання, що корисно, за відсутності водонагрівача.

Автономність роботи

Сучасні моделі оснащуються набором функцій, які можуть працювати без електрики:

  • автозапалюванням;
  • примусовою вентиляцією;
  • електронним керуванням;
  • різноманітними системами контролю;
  • автодіагностики;
  • програмування тощо.

З одного боку, це спрощує експлуатацію обладнання. З іншого ж, механічний котел коштує, зазвичай, набагато менше, і готовий працювати без електрики.

в Все для дому Переглядів: 148 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість П'ятниця, 28 січня 2022