Facebook

Як правильно вибрати будівельні риштування?

Риштування є необхідним обладнанням при проведенні оздоблювальних фасадних та інших будівельних робіт. При придбанні чи оренді риштувань необхідно не допустити помилок в їх виборі, так як в даний час існує досить широке кількість їх видів. Різні види риштувань мають різні характеристики і призначення. Залишилося розібратися, які будівельні риштування будуть необхідні саме для ваших цілей.

Слід заздалегідь визначитися з основними необхідними характеристиками при підборі будівельних риштувань і, орієнтуючись на них, вибрати той чи інший вид цього незамінного в будівництві обладнання.

Основоположними критеріями при виборі риштувань є: висота монтажу, передбачувана навантаження на настил, конфігурація робочої поверхні, тип здійснюваних будівельних робіт.

Риштування розрізняються залежно від способу кріплення окремих елементів. Згідно з цим ознакою вони поділяються на рамні, хомутові, клинові й штирові. Кожен з перелічених видів будівельних риштувань має свої особливості і призначення.

Рамні риштування отримали свою назву через те, що в основі їх конструкції лежать вертикальні рами, які з'єднуються шляхом простої вставкою сталевих труб в один одного. Вони можуть складатися з одного або декількох ярусів. Щоб конструкція була міцна і жорстка, рами фіксуються між собою за допомогою вертикальних і діагональних перемичок замками типу прапорця. Стійкість риштувань навіть на нерівній поверхні надають гвинтові опори. З'єднання рам «труба в трубу» сприяє тому, що монтаж конструкції здійснюється дуже швидко, Прапорцевим замки виключають самовідкривання. Крім того, до переваг рамних будівельних лісів також відносяться жорсткість каркаса, а також невелика вага, який досягається за рахунок малого діаметра труб і дерев'яного настилу. Зворотною стороною легкості рамних будівельних лісів є їх порівняно мала вантажопідйомність. Максимальне навантаження на настил становить 200 кг / м2.

Рамні риштування застосовуються для зовнішніх і рідше внутрішніх оздоблювальних та інших будівельних робіт на висоті до 60м. При цьому слід врахувати, що даний вид лісів встановлюється по прямій вздовж фасаду будівлі.

Хомутові будівельні риштування на відміну від рамних з'єднуються за допомогою хомутів - поворотних або глухих. Поворотні хомути використовуються для установки діагональних зв'язків, глухі - для вертикальних. За способом виготовлення хомути можуть бути литі, штамповані або оцинковані.

Кріплення надійно фіксується болтами. Даний вид з'єднання робить можливим зміна конфігурації лісів: можна змінювати висоту ярусів і крок стійок, встановлювати лісу під будь-яким кутом. Хомутові лісу відмінно підійдуть для використання при ремонті чи оздобленні будівель складної конфігурації: з балконами, арками, навісами, козирками. Також вони цілком придатні для установки торговельних павільйонів і тентів, вивісок, зовнішніх робіт на водонапірних вежах і куполах. Цей вид риштувань буде виключно корисний всюди, де необхідно обійти складний рельєф об'єкта. До переваг хомутових риштувань також відноситься можливість їх поєднання з іншими видами будівельних риштувань (рамними, штирьовими, клиновими).

Джерело: http://www.budportal.com.ua/articles/kak-pravilno-vybrat-stroitelnye-lesa

в Все для дому Переглядів: 5610 Коментарів: 2
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Дмитро Вівторок, 03 квітня 2018

    Багато колег постійно використовують на будівництві. Ще вишки тури можна було описати в матеріалі.

  • Олег Вівторок, 03 квітня 2018

    Вышки туры, это совсем же другое оборудование, это в отдельной статье нужно рассматривать. Они же на колесах и можно сказать для другого типа работы.

Залишити Ваш коментар

Гість Вівторок, 30 травня 2023