Facebook

Як працює тепловий насос і чим він хороший?

 

Чому використовувати їх вигідніше, ніж газові котли або електричні нагрівачі?

 

В Україні поширені газові котли, обігрівачі на рідкому та твердому паливі, а також електричне опалення. Через низький ККД ці пристрої споживають багато палива, але виділяють мало тепла, що збільшує витрати домогосподарств на обігрів будинків. Розберемося, як працює тепловий насос для опалення будинку - відносно новий вид кліматичного обладнання.

Що таке і як працює тепловий насос?

Популярність теплових насосів MYCOND в Україні останнім часом сильно зросла через збільшення цін на енергоносії. Заміна традиційних котлів на це обладнання дозволить скоротити витрати на опалення, а також покращити екологічну обстановку в країні.

Головна відмінність від інших видів пристроїв полягає в тому, що насос виробляє теплову енергію з навколишнього середовища. Тепло відбирається у повітря або ґрунту, тому додаткового палива не потрібно.

Принцип роботи наступний:

  1. Теплоносій у зовнішньому контурі забирає теплову енергію з довкілля — повітря або ґрунту.
  2. У теплообміннику відбувається передача тепла із зовнішнього контуру у внутрішній, куди заправлений холодоагент із низькою температурою випаровування.
  3. Після передачі тепла від зовнішнього контуру холодоагент стискається компресором, що підвищує його температуру.
  4. Далі відбувається вторинний теплообмін у радіаторах опалення або в системах «тепла підлога», що призводить до нагрівання повітря у приміщеннях.

Тепловий насос споживає невелику кількість електроенергії для роботи, але не вимагає газу, солярки чи твердого палива для нагрівання.

До речі, якщо вас цікавить, яке опалення найкраще підходить для приватного будинку, радимо перейти за даним посиланням https://mycond-heatpump.com.ua/ua/yake-opalennya-naykrashhe-pidkhodit-dlya-p/ вже зараз. 

Тепловий насос: переваги та недоліки

Основний плюс теплового насоса – його високий ККД та економічна експлуатація. Після встановлення цього нагрівального обладнання витрати на опалення різко зменшуються.

Але мінус у тому, що сам пристрій досить дорогий, причому до його вартості не включено витрати на монтаж. Найчастіше доводиться переобладнати систему опалення в будинку та бурити свердловини в ґрунті для забору тепла, що також потребує серйозних витрат.

Важливо правильно вибирати теплові насоси з урахуванням потужності та опалювальної площі, а також переконатися, що будівля підходить для встановлення системи опалення. Відповідні висновки можуть зробити інженери-теплотехніки.

 

в Все для дому Переглядів: 84 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Понеділок, 27 березня 2023