Facebook

Як, чим і для чого змащувати пластикові вікна?

Змащування вікон

Сучасне ПВХ-скління досить практичне і невимогливе, але за ним теж потрібно доглядати. Дізнайтеся, чим змащувати гумовий ущільнювач і фурнітуру пластикових вікон в домашніх умовах, щоб зберегти їх функціональність і бездоганний вигляд надовго.


Навіщо потрібно змащувати пластикові вікна?
Для початку, якщо ви хочете заказать пластиковые окна, зверніться в компанію "Вікна плюс". Змащується гума ущільнювача, рухливі деталі фурнітури. До них відносяться запірні цапфи з ексцентриками, що зміщуються і труться елементи з металу. Які ризики виникають відсутність мастила для фурнітури? Зносом механізмів, незвичним клацанням і скрипом стулок. Усунути дефект допомагає змащування ущільнювача вікон і кріплення. Якщо стабільно доглядати за ущільнювальної гумою, вона довго залишиться еластичною, а вікна - герметичними, теплими, тихими. В іншому випадку швидко буде необхідна заміна контура.

Як і чим змастити пластикові вікна на зиму самостійно?
Багато хто цікавиться, чи можна скористатися машинним маслом? Ні, але цілком підійде синтетичне. При мінусовій температурі воно не загусає подібно мінеральному. Хороший вибір - силіконова змазка для пластикових вікон імпортного виробництва. Краще рішення - спеціальні засоби від віконних брендів. Їх пропонують KALEVA, REHAU. У лінійках продукції є комплекти з миючого засобу для склопакетів і складу для фурнітури з ущільнювальним контуром.


Вибирайте мастило для ущільнювачів пластикових вікон і кріплення без смол і кислот. Не використовуйте підручними побутовими коштів - не змащуйте віконні системи, їх елементи рослинним або вершковим маслом, дитячим кремом, вазеліном. Це погано позначиться на кріпленні.

Як правильно змастити пластикові вікна?
Механізми скління і його гума ущільнювача змащуються поетапно.

Очищення. При догляді за віконною фурнітурою її необхідно очищати від забруднень. Це зручно зробити жорсткою щіткою, м'якою ганчіркою. Витріть їй важкодоступні ділянки вікна. Прочистіть отвори дренажу і контролюйте, щоб вони залишалися вільними від засмічень. Почистіть щіткою кріплення від плям і старого мастила, потім протріть ганчіркою його поверхню насухо. Агресивна побутова хімія вам не помічник. Такі речовини зіпсують вид скління, зашкодять його.
Змазування кріплення. Мастильна речовина у вигляді спрея розпорошите з невеликої відстані від вікна. Стандартне масло без пульверизатора розподіліть, зміщуючи віконну ручку в різні боки, як при відкриванні, закриванні стулки. Нанесіть на деталі по парі масляних крапель.
Змазування гуми. Зберегти еластичність контуру і ефект водоотталкивания допоможе нехитра процедура. Раз на рік чистіть ущільнювач увлаженной ганчіркою, протирайте спеціальними складами. Краще користуватися ганчіркою, яка добре поглинає вологу.


Періодичність змащення

Змазування деталей вікна буває неефективно через налипання пилу на поверхнях і при митті вікон. Їх треба змащувати регулярно в залежності від середовища і особливостей експлуатації профілів. Жителям мегаполісів і тим, хто часто відкриває, закриває вікна, рекомендуємо робити для їх фурнітури «масляний душ» 2-3 рази в рік. При більш щадить експлуатації достатня частота - раз на рік.

Довговічне ПВХ-скління, здатне служити десятиліттями, потрібно регулярно обслуговувати. І тоді при правильному монтажі та догляді воно гарантовано забезпечить комфорт і тепло в будинку як мінімум на 30 років. Регулюйте фурнітуру, чистите профіль і скла від бруду, хоча б раз на рік змащуйте кріплення і контур.

в Вікна і двері Переглядів: 1649 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість П'ятниця, 28 січня 2022