Facebook

Види ЗІЗ органів дихання

 

Серед засобів індивідуального захисту особлива увага приділяється захисту слизових оболонок та дихальних шляхів. Через те, що ці місця в організмі людини є найбільш чутливими, то і ЗІЗ повинні максимально ретельно захищати від різних подразників. Незважаючи на велику різноманітність за призначенням та моделями, вони поділяються на два основні види.

Засоби захисту органів дихання фільтрувальні

Виходячи із назви, ЗІЗ такого типу, представлені в інтернет-магазині https://artex-group.com.ua/ru, дозволяють дихати повітрям навколишнього середовища, очищаючи його від різних забруднювачів. За типом забруднення вони поділяються на протигазові та протиаерозольні, хоча можуть бути комбінованими. За моделлю фільтрувальні засоби захисту поділяються на:

  1. Маски - напівлицьові, повнолицьові. Найлегша компактна модель. Ступінь захисту вказується маркуванням FFP: 1-й рівень захищає від нетоксичного пилу та аерозолів; FFP2 - від канцерогенного пилу та токсичного диму; FFP3 - радіоактивний пил та хімвиробництво.
  2. Респіратори – перехідна модель між маскою та протигазом. Легка маска, що має додаткові фільтри, часто йде в комплекті з пластиковим захисним екраном. Може бути багаторазовий та одноразовий.
  3. Протигази - найнадійніший і найпотужніший тип. Вони багаторазові, мають великий асортимент фільтрів з кольоровим маркуванням, що вказує на ступінь захисту від забруднень.

Залежно від ступеня забруднення та робочих умов, вибирається за даним посиланням https://artex-group.com.ua/ru/zashchita-dykhaniya/ один із видів.

Ізолювальні ЗІЗ

Найголовніша відмінність від фільтруючих, це їх здатність генерувати автономно дихальну суміш, не задіявши при цьому зовнішнє середовище. Такий тип засобів захисту, як правило, використовується в таких умовах, де відфільтрувати зовнішню атмосферу неможливо. Ізолювальні ЗІЗ поділяються на такі види:

  • Ізолювальні протигази;
  • Саморятувальники;
  • Ізолювальні респіратори;
  • Костюми.

За принципом роботи вони можуть бути відкриті та закриті. Відкриті використовують спеціальну суміш у патроні, а повітря, що видихається, випускається назовні. Закритий типу працює циклічно, очищаючи повітря, що видихається, і насичуючи його киснем.


Загальні вимоги до ЗІЗ

Будь-який вид ЗІЗ органів дихання має бути протестований та мати відповідну атестацію, що підтвердить його безпеку та придатність до використання.

в Все для дому Переглядів: 138 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Понеділок, 28 листопада 2022