62f0fe1b23612.jpeg

Популярність ламінату пояснюється його привабливим зовнішнім виглядом, легкістю укладання та великим вибором текстур натурального дерева, що імітуються (дуб, горіх, граб і так далі).

Придбати ламінат ви можете за посиланням https://lispromgrup.com/laminat/

Ламінат є багатошаровою штучною дошкою. Шари скріплюються між собою в процесі виробництва ламелі і є єдиним цілим. Ламінат складається з 4 шарів:

1. Шар зносу, який допомагає підлоговому покриттю протистояти появі на його поверхні подряпин, полегшує догляд, зберігає стійкість до вицвітання та появи плям.
2. Декоративний шар, який є надрукованим на принтері зображенням, що імітує натуральну деревину цінних порід, а також інших матеріалів.
3. Основний шар, що надає ламінату його особливу структуру та стійкість до вм'ятини. Варто відзначити, що завдяки своїй структурі ламінат більш стійкий до появи вм'ятин, ніж підлога з натуральної деревини.
4. Деякі виробники випускають свою продукцію з додатковим стабілізуючим шаром, що забезпечує покриття для підлоги додаткову підтримку, звуко- і теплоізоляцію. Якщо такого шару немає, під час монтажу на чорнову основу необхідно покласти підкладку, наприклад, із пробки.

62f0fe1b3848d.jpeg

Сфери застосування ламінованого покриття для підлоги

Ламінат є ідеальним варіантом для організації підлоги практично у будь-якій кімнаті: від віталень до дитячих. Висока міцність ламелів дозволяє використовувати їх у зонах з високою інтенсивністю руху: коридорах, фойє чи навіть у комерційних установах. Для кухонь виробники пропонують водостійкі види даного покриття: торці дощок мають додатковий захист від вологи. Єдиним обмеженням для застосування ламінату в якості покриття для підлоги є ванні кімнати та інші приміщення з постійною підвищеною вологістю або високим ризиком розливу значної кількості води: в цьому випадку підлогове покриття здуться і прийде в непридатність.

Крім підлог, ламінат можна монтувати і на стіни: у цьому випадку виходить стильне та оригінальне облицювання під дерево. Важливим нюансом кріплення ламелів на стіну є її ретельна підготовка та вирівнювання.

62f0fe1b44dac.jpeg

Деякі нюанси вибору ламінату

Щоб вибрати відповідний матеріал для облаштування підлоги, що ламінує в будинку, необхідно знати деякі нюанси.

Товщина

Як правило, дошки мають товщину від 7 до 12 мм. При цьому ламелі різних виробників з однаковою заявленою товщиною насправді можуть бути різними. Це відбувається через те, що деякі виробники вказують товщину безпосередньо ламелі, а деякі враховують додатковий стабілізаційний шар. На це потрібно звертати увагу при виборі покриття для підлоги.

Ширина

Ламінат випускається із значним розкидом ширини: від 90 до 330 і навіть 400 мм. Підбирати ширину дошок слід індивідуально для кожного випадку, з урахуванням малюнка, типу укладання та розмірів приміщення.

Зносостійкість

Стійкість шару зносу до стираючих та інших навантажень відображається класом ламінату. Чим вищий клас ламінату, тим більше він стійкий до різних навантажень. За сферою застосування (призначення) ламелі поділяються на 2 типи: для житлових (21–23) та громадських (31–33) приміщень. Рекомендовані місця застосування в залежності від класу зносостійкості наведені нижче:

• 21 – спальня, кабінет, бібліотека.
• 22 – дитячі кімнати, вітальні.
• 23 – кухня, коридор, передпокій.
• 31 – номери у невеликих готелях, окремі офісні кабінети.
• 32 – офіс, невеликий бутік.
• 33 – магазин, кафе, зал очікування.

Деякі виробники випускають ламінат найвищого, 34 класу зносостійкості, який призначений для інтенсивної експлуатації з високими навантаженнями, що стирають і механічними, наприклад, в спортзалі.

62f0fe1b6c9af.png

Сумісність з теплою підлогою

Якщо в будинку встановлений або планується монтаж системи підігріву підлоги, при виборі ламінату слід звертати увагу на наявність відповідного маркування, так як не всі виробники випускають продукцію, сумісну з теплою підлогою.

Водонепроникність та водостійкість

Слід розуміти, що водонепроникність та водостійкість – різні поняття. Виробники випускають водостійкий ламінат, що має на увазі його стійкість до поверхневого впливу вологи до 30 хвилин. Водонепроникність покриття для підлоги забезпечується герметизацією всіх швів під час укладання ламелів. Для закладення стиків і швів зазвичай використовується силіконовий герметик, яким промазуються торці дощок під час укладання.

62f0fe1b8f963.jpeg

Інструменти та матеріали, необхідні для укладання ламінату

Ламінована підлога є плаваючою системою, тобто вона не кріпиться за допомогою клею або інших способів до основи, що робить монтаж швидким і зручним. Ламінат укладається на попередньо вирівняну цементну стяжку або іншими способами поверхню. Для додаткової теплоізоляції та підвищення звукоізоляції необхідне укладання підкладки. Деякі виробники розробляють власну підкладку та приклеюють її до основи ламелей, що ще більше прискорює монтаж системи.

З інструментів знадобиться: дерев'яний молоток, спеціальні підставки для з'єднання ламелів, електричний лобзик або невелика циркулярна пилка для підрізування ламелів.

Додаткові матеріали потребують: силікон у тубах, молдинги, поріжки, плінтуса та інші додаткові елементи для складання повністю завершеного покриття.

62f0fe1ba94b5.jpeg

Особливості догляду за покриттям для підлоги

Ламінована підлога невибаглива в експлуатації та легка у догляді. Щоб продовжити термін експлуатації покриття та його привабливий зовнішній вигляд, рекомендується дотримуватися таких правил:

• Для миття ламінату слід використовувати спеціальні засоби з мінімумом води, а ганчірку необхідно добре віджимати.
• Біля вхідних дверей рекомендується покласти килимок, про який слід витирати ноги, щоб мінімізувати кількість твердих частинок, що заносяться на взутті, і які можуть подряпати покриття.
• Сухе збирання повинно проводитися не менше 2 разів на тиждень.
• Розлиту воду або інші рідини потрібно прибирати якнайшвидше: це виключить утворення плям і здуття ламінату.

Щоб запобігти появі подряпин на покритті, фахівці рекомендують підстригати нігті свійських тварин, а під ніжки меблів покласти повстяні підкладки. Також не рекомендується використовувати парові швабри та миючі пилососи. Дотримання цих простих правил убереже вашу ламіновану підлогу від пошкоджень та передчасного виходу з ладу.

Віддаючи перевагу продукції в наших магазинах Торгова мережа ZAVOD PARKETU або на сайті lispromgrup.com , ви придбаєте якісну та надійну підлогу, яка прослужить довгі роки та створить тепло та затишок у вашій оселі або офісі.