Facebook

Твердопаливні котли

Як стає зрозуміло з назви статті, твердопаливні котли використовуються в тих опалювальних системах, які працюють на твердих різновидах палива. Для їх функціонування використовують деревину або просто дрова, буре або кам'яне вугілля, а також кокс.

Сьогодні можна знайти пристрої, що працюють на якомусь одному виді паливі або відразу на всіх вище перерахованих. Однак більшим ККД мають перші установки.

За принципом роботи котли поділяються на газогенераторні та твердопаливні, крім цього існують класичні моделі, які працюють на твердому виді палива. Типовий котел твердопаливного типу, що працює на деревині або вугіллі, при спалюванні нагріває свій теплоносій - воду. За допомогою генераторів, розігрітий теплоносій починає обігрівати приміщення.

Твердопаливний газогенераторний котел, або як його ще називають, піролізний, працює трохи за іншим принципом. При своїй діяльності даний пристрій функціонує методом піролізного спалювання, коли паливо розділяється на летючу частина і кокс. Газогенераторний котел піролізного дії топиться за допомогою максимально висушеної деревини, що дає сильний ефект під час топки.

У число основних переваг газогенераторної установки можна віднести збільшений проміжок завантаження палива, який може досягати 7 годин. Крім цього, система вирізняється своєю екологічною чистотою. Виробники піролізних котлів запевняють, що гази на виході практично не мають в своєму складі ніяких шкідливих домішок. Зрозуміло, пристрій подібного роду викидає в атмосферу повітря набагато менше вуглекислоти, ніж звичайні твердотопливные котлы stropuva . Варто відзначити, що піролізні системи відносяться до більш дорогому класу пристроїв, ніж прості версії, що працюють на вугіллі або деревині.

Чавунні та сталеві теплообмінники

Опалювачі твердопаливного типу класифікуються залежно від матеріалу, з якого виробляються теплообмінники - дуже важливий елемент будь-якого котла, що працює на твердому паливі. Найбільш довговічними вважаються моделі, укомплектовані чавунними теплообмінниками. Вони виділяються більш тривалим періодом нагріву і настільки ж тривалим періодом охолодження. Основним недоліком чавунних теплообмінників можна назвати так званий «температурний шок», який виникає в результаті перепадів температури. Зрозуміло, це негативно позначається на цілісності і подальшої діяльності.

Деякі виробники досягли певних успіхів, щодо цієї проблеми. Сьогодні можна знайти твердопаливні котли, в яких міцність чавуну помітно підвищена, а тому теплообмінники здатні пережити серйозні перепади температур.

Твердопаливна система, в комплекті якого передбачається теплообмінник зі сталі, більш стійка до температурних перепадів, проте сталь піддається впливу корозії, в результаті чого з'являється конденсат. У зв'язку з цим котли зі сталевими теплообмінниками виділяються менше вартістю, але також і довговічністю.

При цьому тривалість стабільної роботи буде залежати від якості і товщини сталі, а також від умов, в яких буде функціонувати система.

Головним достоїнством твердопаливного котла виступає той факт, що на їх основі можна поставити повністю автономну систему опалення. Саме тому дана різновид дуже часто знаходить своє застосування в районах, що мають проблеми з подачею газу і електрики.

Крім цього, серед аналогічних пристроїв вони виділяються невисокою вартістю і доступністю, що також важливо. Як основний недолік виступає неможливість автоматичної роботи, оскільки подачу палива необхідно здійснювати вручну з певним проміжком часу.

в Все для дому Переглядів: 3083 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Середа, 18 травня 2022