Facebook

Що таке комплектна трансформаторна підстанція?

 
Сьогодні поговоримо про особливості та принципи роботи КТП, що таке комплектна підстанція, де вони встановлюються та для чого використовуються.
 
До речі, якщо ви хочете встановити КТП, то радимо перейти на сайт спеціалізованої компанії OktaSolutions.kz вже зараз.
 

Комплектні трансформаторні підстанції у промисловості

 
Електричний струм може передаватися високовольтними проводами на великі дистанції, а для того, щоб при транспортуванні електроенергія не втрачалася, електрику передають під напругою в п'ятсот і більше кіловольт.
 
До кінцевих замовників електрика надходить вже в зниженому стані за допомогою КРУ, напруга яких велика (до величин 220, 380 або 660 В). Саме ця напруга електричного струму вважається споживчим стандартом.
 
Комплектні трансформаторні підстанції або КТП – електротехнічний пристрій, який застосовують для перетворення напруги. Електричний струм подається на цю підстанцію з величиною змінної частоти 50 Гц і величиною напруги 6 або 10 кВ, а згодом перетворюється на електрику з величиною напруги 0,4 Гц. У невеликих за розмірами населених пунктах або на виробничих підприємствах, в областях з холодним та м'яким кліматом у межах температур від -60 до 45°С, для живлення електроенергією споруд розміщуються КТП різного класу потужності.
 

З чого складається підстанція КТП?

 
Вивчимо блоки КТП: необхідною ланкою КТП є повітряні або кабельні високовольтні лінії введення, а також кабельні або повітряно-кабельні лінії виведення. Необхідним елементом також є автоматичні переривники (вимикачі), які завжди розміщуються на лініях виведення.
 
КТП при підключенні її до повітряної високовольтної лінії обов'язково має бути оснащена роз'єднувачем, він ставиться на найближчій до КТП опорі лінії електропередач.
 
Також КТП неодмінно має бути укомплектована приладами, що захищають її від перевантажень і перешкоджають виникненню короткого замикання. Розрядники – спеціальні прилади, що захищають від перепаду напруги у мережі.
 
Передбачено у КТП і власний блок освітлення (зовнішнього), який укомплектований спеціальною системою відключення та включення, що регулюється за допомогою фотоелементів. Розташування деталей усередині шафи КТП розплановане таким чином, щоб між ними проводилася природна вентиляція. Всі ці складні системи та елементи є єдиною установкою, готовою для підключення та застосування.
 

Класифікація та види КТП за призначенням

 
Зараз дані підстанції досить ефективні, тому вони використовуються і для роботи зі спеціальними навантаженнями. Отже, КТП поділяються на два типи:
 
1 група складається з КТП із загальнопромисловим застосуванням. У 2 групу входять КТП, чия сфера застосування набагато вужча, наприклад, нафтовидобуток, видобуток газу тощо.
 
Однак і дані групи неоднорідні, наприклад, підстанції загальнопромислового застосування поділяються на два типи:
 
  1. Однотрансформаторні щоглові підстанції або МТП, що встановлюються зовні, потужність яких від 25 до 250 кВа. МТП розташовують у регіонах з м'яким кліматом обслуговування компактних промислових об'єктів. МТП підключається до високовольтної лінії за допомогою спеціального роз'єднувача. Шафа РУНН та високовольтні пристрої розташовуються у точній відповідності до стандартної схеми. У традиційний комплекс МТП входять роз'єднувач, розрядники (високовольтні), запобіжники.
  2. Тупикові та прохідні (кіоскові) КТП, гранична потужність яких становить 1000 кВа. За допомогою цієї підстанції можна живити електроенергією населені пункти та будь-які виробничі підприємства в регіонах, де різниця температур від -40 - 40°С.
 
Для таких підстанцій характерний збірно-зварювальний корпус, виконаний із металевих частин. Залежно від того, підстанція якої потужності потрібна замовнику, КТП укомплектовують різним набором установок.
 
Певним різновидом КРУ є камера збірна, інакше КСВ. Дана конструкція нагадує вигляд шафа, в якій розташовуються всі прилади, необхідні для її функціонування.
в Електрика Переглядів: 115 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Середа, 18 травня 2022