Facebook

Що таке CRM і як з її допомогою автоматизувати бізнес

CRM

CRM - програмне забезпечення, за допомогою якого компанія веде внутрішні робочі процеси, комунікації, а також контролює взаємодію з клієнтами. Правильне впровадження CRM систем дозволяє поліпшити бізнес-процеси, показники продажів і якість підтримки клієнтів. Це відбувається за рахунок інтеграції всіх робочих інструментів в єдину систему, а також збору всієї інформації про клієнтів та історії їхніх стосунків з компанією в загальну базу даних, надійну і доступну для всіх співробітників.

Впровадження CRM дозволяє власникам бізнесу та керівникам отримувати більше інформації про те, як працюють і що конкретно роблять співробітники, вимірювати їх продуктивність і обсяг виконаної роботи. При подальшому аналізі це дозволяє оптимізувати бізнес-процеси і надати для прийняття рішень реальну інформацію:

  • Як проходить робочий процес в організації;
  • Що можна поліпшити;
  • Кого варто заохотити, а кого - ні.

Щодо продажів дані в CRM допомагають:

  • Бачити весь процес роботи з клієнтом;
  • Вичерпну інформацію про комунікації і угодах;
  • Виявляти слабкі місця у взаємодії з клієнтами.

Як правильно вибрати і впровадити CRM

Зараз на ринку, в тому числі українському, вже присутня маса CRM-систем. Серед них: AmoCRM, Бітрікс24, Мегаплан, Pipedrive. Деякі з них спеціалізовані - наприклад, націлені на галузь ритейл-продажів, crm для строительной компании, а деякі більш універсальні.

Для вибору мають значення ваші цілі, галузь, завдання, а також специфіка продукту і бізнесу. Розуміючи ці аспекти, ви зможете визначити, для чого вам CRM і який конкретно функціонал буде потрібно.

Крім того, є компанії, які виступають експертами і надають послуги з впровадження CRM. Часто це сама компанія-виробник, але не менш поширені інтегратори. Однак ви завжди можете спробувати обійтися своїми силами, заплативши лише за ліцензію на використання програми і мінімальну технічну підтримку. Наприклад, поставивши це завдання своєму ІТ-відділу в організації.

У будь-якому випадку, гарним вибором призначення відповідального співробітника, який розуміє бізнес-процеси і продукт компанії, на посаду менеджера CRM. Саме він повинен працювати в тісній зв'язці з компанією-виробником, інтегратором CRM і лінійними працівниками безпосередньо в компанії.

Що може CRM
CRM дозволяє інтегрувати в одне вікно всі інструменти, за допомогою яких традиційно в роботі відділу продажів. Вона стає свого роду оболонкою для багатьох інструментів.

Прийнявши рішення впровадити CRM, роботодавець отримує більше інформації про те, що робить співробітник в робочий час, і може підвищити його ефективність. З іншого боку, система полегшує співробітнику комунікацію з колегами і клієнтами. CRM - це вичерпний джерело інформації про клієнтів і статус взаємодії з ними. Ця функція дозволяє здійснювати більше продажів і за рахунок цього більше заробляти як менеджеру, так і компанії.

CRM дає можливість не тільки стандартизувати процес продажу і створювати клієнтські бази, а й здійснювати «утеплення» баз через різні канали, підштовхуючи клієнта до угоди. В тому числі, повторної.

Також CRM дозволяє збирати інформацію про клієнтів і згодом підходити до спілкування з ними більш якісно.

Все CRM-системи різні, але всі вони мають приблизно однакові можливості.

в Інструмент Переглядів: 716 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість П'ятниця, 28 січня 2022