Facebook

Пінопласт як утеплювач - його перевага та недоліки

З усіх теплоізоляційних матеріалів, що є в арсеналі, будівельники найчастіше вибирають пінопласт. Як утеплювач пінопласт застосовують вже досить довгий час для термоізоляції як великих будівельних об'єктів, так і при індивідуальному будівництві.

 

Багато хто вважає, що це один із найкращих матеріалів для теплоізоляції будинків та інших приміщень. 

Майже кожен матеріал має свої плюси і мінуси, розглянувши їх, ми зрозуміємо, чи дійсно пінопласт найкращий варіант для утеплення приміщень. Компанія ЛуфікАльп https://lufikalp.com.ua/ має великий досвід робіт по утепленню фасаду, висококваліфікований персонал допоможе та проконсультує який матеріал буде кращий для вашого об'єкта.

Характеристики пінопласту

Пінопласт є вспіненими масами. Плити пінопласту відрізняються своєю низькою вагою, тому що всередині переважно він заповнений повітрям. Сировина, з якої складається пінопласт, має навіть більшу щільність, ніж вихідний матеріал. Основний обсяг пінопласту складається з нерухомого повітря, яке є добрим утеплювачем.

Переваги пінопласту

  1. Єкологічність

Пінопласт має стійку молекулярну структуру: при звичайній температурі не взаємодіє з водою та повітрям. Крім того, у складі немає канцерогенних сполук на основі фенолу, що забезпечує абсолютну безпеку для здоров'я людини. Екологічність підтверджується фактом, що матеріал використовують під час виробництва: одноразового посуду, безкаркасних меблів, дитячих іграшок та амуніції для військових. Продукція проходить особливо жорсткий контроль, але пінопласт беззастережно витримує його.

  1. Довговічність.

 Залежно від щільності визначається міцність на стиск та згин. Використовувати цей матеріал дозволяється навіть під високими механічними навантаженнями. Наприклад, пінопласт може укладатися під бетонну стяжку підлоги. Довговічність забезпечується не тільки характеристиками міцності, але і стійкістю до впливу агресивних середовищ. Зокрема, пінопласт виявляє високу стійкість до впливу бітуму, гіпсу, соляних розчинів, лугів і кислот, бетону, миючих засобів та багато іншого.

Висока міцність та стійкість до різних середовищ дозволяють матеріалу служити протягом 50-80 років. Причому протягом усього терміну служби не вимагає додаткового обслуговування. Така довговічність разом із низькою вартістю пінопласту зробили його найдоступнішим матеріалом на будівельному ринку.

  1. Пожежобезпечність та вогнестійкість.

Пінопласт пожежобезпечний і вогнестійкий. Перші зразки пінопласту підтримували горіння, що обмежувало сферу застосування цього матеріалу. Проте з того часу технологія виробництва неодноразово вдосконалювалася, внаслідок чого пінопласт набув стійкості до вогню. Досягти такого ефекту вдалося за рахунок включення до складу антипіренів - речовин, що затримують займання і перешкоджають його поширенню. Більше того, завдяки цим компонентам пінопласт отримав здатність без участі ліквідувати спалах. Справа в тому, що при контакті з відкритим вогнем пінопласт не горить, а плавиться, виділяючи при цьому вуглекислий газ. Негорючість була доведена під час випробувань, які показали, що спалах триває протягом 3-5 секунд, після чого відбувається самозгасання.

  1. Практичність.

Вага пінопласта дуже низька, а це плюс, тому що не обтяжує будівлю і не впливає на усадку фундамента та не обтяжує її фасад.

  1. Ціна.

Потрібно відзначити, що пінопласт це недорогий матеріал, що легко монтується в будову не потребує дорогого інструмента та надзвичайних навиків, і дуже довговічний.

  1. Низька звуко та теплопровідність

Завдяки тому, що пінопласт на 95-98% складається із повітря, він практично не проводить тепло. Величина теплопровідності залежатиме від марки. Наприклад, пінопласт марки ПСБ-С50 має теплопровідність 0,041 Вт/м•С, це значення отримано при температурі 20-30 градусів. Для марки ПСБ-С 25 – 0,038 Вт/м•С.

Пересічному покупцеві ці цифри мало про що говорять, інформативніше навести порівняння пінопласту з іншими матеріалами. Наприклад, теплопровідність пінопласту в 10 разів менша, ніж у повнотілої червоної цеглини, а значить, при утепленні будинку цим матеріалом можна обійтися теплоізолюючим шаром в 10 разів більш тонким, ніж у разі цегляної кладки.

Закрита комірчаста структура не тільки забезпечує теплоізоляційні властивості, але й здатна убезпечити від стороннього шуму силою 15-20 дБ. Найближчим конкурентом як звуко- і теплоізоляційний матеріал є мінеральна вата, проте пінопласт в порівнянні з нею виграє, так як для забезпечення аналогічного ефекту потрібен тонший шар. Ця особливість дозволяє мінімізувати фінансові витрати та скоротити площу матеріалу.

Недоліки пінопласту

При всіх позитивних властивостях пінопласту, він має ряд недоліків.

  1. Пінопласт має низьку механічну міцність, у зв'язку з чим, необхідно створення йому додаткового захисту.
  1. Крім того, він здатний руйнуватися при попаданні на нього нітрофарб або лакофарбових матеріалів з таким складом.
  1. До недоліків пінопласту належить неможливість його пропускати повітря.
  1. Він може бути схильний до атаки гризунів, тому потрібно покривати його міцним шаром штукатурки
в Все для дому Переглядів: 235 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

 • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Вівторок, 30 травня 2023