Facebook

Переваги та особливості дерев'яного бруса

 

Будівлі з дерев'яного бруса зустрічаються все частіше, що недивно. Вони красиві зовні та всередині, довговічні та мають ряд інших переваг, пов'язаних з особливостями будматеріалу.

Властивості та характеристики

Будівлі з дерев'яного бруса мають відмінні ізоляційні якості та зберігають тепло. Вони не менш популярні й не такі важкі, як цегляні будинки. Це дозволяє заощадити гроші та час на фундаменті. Будівля з бруса майже не осідає, її стіни не деформуються та не згинаються. Будинки мають свою атмосферу, мікроклімат, привабливість. Тому їх часто не обшивають - ні зовні, ні всередині. А якщо ви хочете купити дерев'яний брус, то радимо перейти за даним посиланням.

Такими властивостями володіє клеєний брус, який виготовляється за особливою технологією. Після розпилювання дошки просушуються, потім склеюються й обробляються вологостійким просоченням. Зовнішньо клеєний брус схожий на цілісний, але більш щільний і довговічний.

Види бруса та нормативи

Як правило, брус для будівництва виготовляється з хвойних дерев, оскільки такі породи мають ряд важливих властивостей, необхідних для якості та довговічності будівництва. Можна виділити декілька видів бруса:

  1. Непрофільований - найпоширеніший варіант. Дає деяку усадку, про що необхідно пам'ятати під час будівництва.
  2. Клеєний - новий вид, що відрізняється підвищеною міцністю і майже повною відсутністю усадки.
  3. Профільований - найтехнологічніший варіант. Кожен брус потрібно обробити, щоб надати профіль. Матеріал дає маленьку усадку та мінімальну втрату тепла на стиках.

При виготовленні бруса завжди враховуються властивості породи деревини. Крім того, брус буває з різною формою перерізу (зазвичай квадратним, рідше прямокутним). З профільованого матеріалу будувати легше, що пояснює його популярність. Що ж до розмірів бруса, то тут також є точні стандарти. Максимальний - 200х200. 

Вологість – ще один критерій, який треба враховувати. У клеєному брусі міститься лише 1% вологи, тоді як в інших видах показник може досягати 12%. Також існують норми теплопровідності та міцності. Усі показники підбираються залежно від виду будови.

Плюси будівель із дерева

Переваги будівництва з дерев'яного бруса безпосередньо пов'язані з властивостями самої деревини. Це міцність та екологічність, можливість побудувати будинок будь-якої форми та висоти. Можна подумати, що дерево небезпечне, оскільки здатне гарно горіти і вбирати вологу, але на практиці це не так. Брус обробляється спеціальними вологовідштовхувальними розчинами та складами, що максимально знижують ризик займання.

Що стосується самого процесу будівництва, то він не становить складності. Будова зводиться покроково. Кожен елемент укладається, підганяється, потім прикріплюється до попереднього. Як правило, використовуються замкові кріплення: на дерев'яному блоці вирізаються отвори та виїмки, що дозволяють зафіксувати елементи горизонтально та зчепити всі складові в одне ціле.

Готова споруда обшивається (необов'язково) та утеплюється. Усі дії та нюанси враховуються наперед, на етапі розробки плану будівництва. Якщо використовується обшивка, пріоритет надається естетично привабливим та практичним матеріалам, здатним легко протистояти зовнішнім факторам. Часто використовується вагонка, а також керамічний або металевий сайдинг. Це безпечний, міцний, простий у догляді та довговічний варіант.

в Все для дому Переглядів: 69 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Вівторок, 07 лютого 2023