Facebook

Особливості укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки

Втілення мрії про власний будинок починається з підбору і покупки земельної ділянки. Це особливий вид угоди, який вимагає уважного підходу. Він схожий з придбанням будь-якої нерухомості, але має свої особливості, які регламентуються відповідним зведенням законів і положень.

З чого почати

Перед здійсненням операції обов'язково переконайтеся в тому, що вона буде законною. Для цього необхідно з'ясувати всю «історію» ділянки. Самостійно таку процедуру проробити важкувато. Шахраї давно навчилися ховати всі темні сторони угоди так, що розібратися з ними може тільки досвідчений фахівець. А будь-яке недотримання закону призведе до того, що угоду можуть визнати нікчемною, а отже, покупець просто втратить свої гроші. Не варто сподіватися на власну обізнаність або на те, що вас ніхто і ніколи не проведе. Краще відразу звернутися до юристів або ріелторам, які проведуть аналіз угоди, що укладається. Вони перевірять чи не закладений Чи ділянку, скільки у нього реальних власників, що конкретно можна побудувати на цій землі і не перебуває він у зоні, на якій будь-яке будівництво заборонено.

Укладення договору

Пам'ятайте, що запевнення документа у нотаріуса, це кінцеве дія, яка, до речі, й не обов'язково. Важливий сам текст і кожен його пункт. Так продаж земельних ділянок з комунікаціями, яка дозволить покупцеві швидко звести житло, повинна бути ретельно оформлена. Договір, який складає продавець, крім обов'язкових положень - конкретної адреси, суми та порядку розрахунків, може містити ще безліч положень. Не соромтеся перевіряти не тільки кожну цифру, але і кожен пункт. Якщо щось у ньому незрозуміло, то не підписуйте його, поки не розберетеся з кожною буквою. Юридичні формулювання часто бувають заплутаними, і неспеціалісту здається, що чим більше термінології, тим якісніше складений документ. Але це не так. Саме цим часто користуються недобросовісні продавці. Особливо вони люблять користуватися різними перехресними виносками, які заплутують покупця і він, подивившись тільки на першу сторінку, погоджується із запропонованим документом.

З будь-яким сумнівом, як би не хотілося купити саме цю ділянку або наскільки б не була привабливою ціна, слід відправлятися до незалежного юриста. Не підписуйте договір відразу, навіть якщо покупець квапить, мотивуючи це тим, що бажаючих багато. Будь сумлінну продавець не тільки відповість на будь-який виникає у вас питання, а й сам порекомендує незалежну експертизу договору - чистота угоди його цікавить не менше ніж вас - це його ділова репутація.

Реєстрація угоди

Завіряти договір у нотаріуса чи ні - це ваш особистий вибір. А ось зареєструвати ділянку у відповідних органах і отримати свідоцтво про власність - це обов'язок. Тільки з отриманням цього документа земля офіційно стане належати вам.

І пам'ятайте, що кожен куплений ділянка має своє цільове призначення. Якщо він куплений під будівництво будинку, то на ньому і треба його побудувати, а не використовувати, наприклад, в комерційних цілях для вирощування пшениці або розміщення автосервісу.

в Все для дому Переглядів: 2777 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Вівторок, 07 лютого 2023