Facebook

Осінні квіти для балкона: найкращі контейнерні рослини для осіннього декору балкона та тераси

В кінці сезону багато балконних рослин вже не виглядають так привабливо, як влітку.

Тому облаштування балкона і тераси варто доповнити осінніми квітами в контейнерах і Renesans Style допоможе вибрати правильні рослини. Зустрічайте найкращі осінні квіти для балкона: вереси, хризантеми, айстри та седуми.

Кінець сезону – це кінець вегетації для багатьох рослин, які можна побачити не тільки в садах, а й на балконах і терасах. До цих пір, потопаючи в морі різнокольорових квітів, вони повільно порожніють і втрачають свою чарівність, тому що рослини, що їх прикрашають, в'януть або гинуть. Восени на балконах в хорошому стані залишаються тільки надійні герані, але вони не завжди здатні заповнити порожнечу, залишену іншими квітами. Однак це не означає, що наші балкони і тераси в цю пору року повинні стати непривабливими і сумними, адже місце відцвілих рослин можна з успіхом замінити осінніми квітами, висадженими в горщики.

Вереси в осінньому облаштуванні балкона і тераси

Однією з найпопулярніших рослин для осінніх балконів є чарівний і романтичний верес звичайний . Донедавна він асоціювався в основному з непоказними маленькими чагарниками, що зустрічаються в лісі, тепер доступними в такій кількості декоративних різновидів, що кожен напевно знайде щось для себе. Одні радують різнокольоровими листям («Winter Red», «Boskoop», «Gold Knight»), інші — різнокольоровими бутонами , а інші — чарівними квітами, що нагадують крихітні троянди.

Квіти вересу, залежно від сорту, можуть мати різне забарвлення, починаючи від білого ('Alba Plena'), через різні відтінки рожевого і червоного ('JH Hamilton', 'Allegro', 'Dark Beauty', 'Colette') до фіолетовий («Dark»). Окремі сорти вересу також можуть відрізнятися за висотою (вони можуть бути від 15-25 см у висоту до 50-60 см і можуть бути більш-менш компактними), тому їх можна використовувати для створення цікавих композицій для балконів і терас.

Якщо верес буде використовуватися як прикраса протягом кількох осінніх тижнів, то їм слід створити належні умови. Як рослини вересу, вересу потрібен родючий, добре дренований гумусовий субстрат, обов’язково з кислим pH. Добре ростуть на сонці і в легкій півтіні, але погано переносять посуху, тому вимагають систематичного поливу.

Вони красиво виглядають як пасьянси, в декоративних одноколірних горщиках, але також привабливо виглядають у невеликих групах. Горщики вересу дуже цікаво також присутні в плетених або дерев'яних кошиках, особливо в компанії барвистих декоративних гарбузів, яблук.

Осінні хризантеми на балконі та терасі

Крім вересу, важливою групою серед осінніх квітів є також хризантеми. Донедавна вони в основному асоціювалися з сумним листопадовим святом, в останні роки стали дуже модним, колоритним акцентом осінніх балконів і терас. Холоду вони не бояться – холодна, вереснева та жовтнева ночі їм не шкодять, але рослини повинні мати сонячне положення і постійно злегка вологий ґрунт, оскільки при вирощуванні в контейнерах стають чутливими до пересушування.

Серед хризантем, придатних для оформлення балконів і терас, вибір дійсно вражає. Рослини мають квіти багатьох цікавих кольорів і можуть мати різну форму і висоту. Найбільші з них, вирощені виробниками в контейнерах і називаються кульками хризантем, настільки розкішні і привабливі, що не потребують компанії інших рослин, оскільки самі по собі досить декоративні.

З іншого боку, менші можна висаджувати групами або поєднувати з іншими рослинами (наприклад, журавлиною). Для оформлення балкона найкраще підходять горщикові сорти, досягаючи менших розмірів, але можна спробувати виростити підстилкові сорти, які можна висадити в сад до зими.

Марцінки, або багаторічні айстри на осінньому балконі

Не менш привабливими рослинами, які підійдуть для прикраси осіннього балкона або тераси, є багаторічні айстри, відомі в народі як марцинки: кущова астра, новобельгійська астра, новоанглійська астра.
Серед них багато сортів з барвистими і дуже декоративними квітками, але також різної висоти (деякі виростають до 1,5 м у висоту).

Для вирощування в контейнерах вибирайте ті з меншими розмірами (кущисті айстри та карликові сорти інших видів, наприклад, «Джудіт», «Уїнстон Черчілль»). Айстри люблять сонце і люблять родючий, постійно злегка вологий ґрунт, тому потрібно регулярно поливати їх і забезпечувати їм достатню кількість світла.

Марцінки на балконі або терасі красиво виглядають в декоративних горщиках або плетених чохлах. Їх також можна поєднувати з іншими рослинами, наприклад, з декоративними травами (наприклад, осокою, розпленице) або використовувати для створення осінніх композицій з декоративними гарбузами, різнокольоровими качанами, горіхами або декоративними качанами капусти, схожими на величезні троянди.

Рослина седум

Рослина седум - цікава, хоча менш колоритна, ніж попередні види, рослина, придатна для прикраси осіннього балкона. Хоча найчастіше він цвіте тільки рожевим (іноді білим), він зберігає квіти на пагонах з серпня до пізньої осені і не має невеликих вимог до вирощування - крім сонця і водопроникного субстрату, йому не потрібно багато, тому що він росте в будь-якому, навіть слабкому грунті, і він добре перенесе тимчасову посуху. Як і осінні айстри і вереси, його можна висаджувати в сад після цвітіння.

в Все для дому Переглядів: 5092 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість П'ятниця, 19 серпня 2022