Facebook

Кабельно-провідникова продукція: особливості вибору

Під час ремонту обов'язково проводиться оцінка якості проводки. За наявності будь-яких недоліків цієї системи потрібно придбати провід, замінити проводку та електрофурнітуру.

Дуже важливо правильно вибрати кабель та провід, оскільки заміна такого обладнання потребує значних сил та витрат. Вибір невідповідних проводів згодом призведе до їх заміни. Крім того, неякісні кабелі небезпечні короткими замиканнями та виникненням пожеж.

Заміна електропроводки проводиться у таких випадках:

  1. Ресурс обладнання вичерпано.
  2. Електропроводка не може витримувати навантаження, необхідне для роботи технічних приладів.
  3. Електричні пристрої та розетки, які використовуються, вимагають заземлення.

Відмінності проводу та кабелю

Принцип роботи такого обладнання однаковий. Провід та кабель відрізняються формою оболонки. Конкретній марці такого обладнання найменування «провід» та «кабель» надається ДСТУ або технічними умовами використання. При покупці слід вивчити технічну документацію, у якій зазначено вид провідника.

До речі, якщо вас цікавлять відгуки клієнтів про товари офіційного постачальника sky-energy, радимо відвідати сайт компанії.

Вибір кабелю

Головний фактор, який впливає на вибір такого обладнання, – потужність споживача. Залежно від потужності та сили струму підбирається кабель потрібного виду. Вибір такої продукції залежить від особливостей місцезнаходження проводки. Вона поділяється на приховану та відкриту. Деякі пристрої оснащуються проводкою з урахуванням реактивної складової струму. До їх переліку входять електродвигуни будівельних машин, компресор холодильників, люмінесцентні світильники. Повна потужність для такої мережі визначається розрахунково.

Загальне навантаження мережі встановлюється шляхом складання всіх струмів, які проходять системою. Орієнтуючись на отриманий результат і відомості зі спеціальних таблиць, фахівець підбирає необхідний перетин кабелю. Будь-яка мережа повинна мати певний запас потужності. Це потрібно для підключення додаткових пристроїв.

Марка дротів

Вся кабельно-провідникова продукція маркується певним способом. Марка вказує на важливі параметри обладнання. Існують такі марки провідників:

  1. NYM. Такі мідні кабелі мають круглий переріз. Вони оснащені двошаровою полівінілхлоридною ізоляцією.
  2. ПВС. Ці дроти круглі та гнучкі. Вони ізольовані оболонкою із ПВХ. Жили такого обладнання виготовлені з мідного дроту. Найчастіше ця продукція використовується для підключення побутової техніки.
  3. ВВГ. Найпопулярніший вид кабелю. Цей провідник належить до силових. Його ізоляція, як і зовнішня оболонка, виготовлена з полівінілхлориду. Переріз у такого провідника зустрічається і плоский, і круглий. Невелика товщина дроту дозволяє укладати його у штроби.

Електропроводка може мати стійкість до займання. Ця характеристика відбивається у маркуванні «НГ» (негорючість). Таке обладнання встановлюється у пожежонебезпечних місцях та приміщеннях з високою вологістю.

в Все для дому Переглядів: 82 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Вівторок, 30 травня 2023