Facebook

Будова талей

Тельфери і талі це вантажопідйомні механізми, призначені для підйому і опускання вантажів, а також їх пересування під час вантажно-розвантажувальних робіт. Завдяки своїй простоті в конструкції і в управлінні, вони отримали широку популярність в різних сферах виробництва та обслуговування. Широку популярність в Росії мають талі зарубіжного виробництва - Болгарії та Німеччини. Таль Болгарія має широкий діапазон характеристик за вантажопідйомністю і висоті підйому.

Талі, їх будова і призначення

Пряме призначення талі - це розвантаження чи завантаження будь-яких вантажів допустимої грузопод'ёмності.Оні мають різну конструкцію. Талі бувають:

  • з ручним приводом;
  • з електричним приводом.

Крім відмінностей по приводу, вони різняться між собою:

  • вантажопідйомністю;
  • висотою підйому;
  • можливістю переміщення;
  • типом і кратністю поліспаста.

Талі з ручним приводом

У свою чергу, талі з ручним приводом можуть бути стаціонарні і пересувні. Стаціонарні талі - це вантажопідйомні механізми, нерухомо закріплені на гаку за металеві або залізобетонні балки. Вони ж можуть бути у вигляді консолі, прикріпленою до стіни на закладних деталях. Наприклад, такі талі встановлюють біля токарних верстатів для установки на них в обробку великовагових деталей. Пересувні талі мають для пересування спеціальні монорейкові шляху, прикріплені до залізобетонних або сталевих балках. Для монорельса використовують двотаврові балки відповідного перетину. Тали ручные для підйому вантажів мають редуктор, який приводиться в рух силою рук людини.

Редуктори в талях з ручним приводом

У таких талях застосовують два типи редукторів:

  • черв'ячні;
  • зубчасті.

Для підйому вантажів застосовується нескінченний ланцюг, посаджена на зірочку, на валу редуктора зусиллям робітників. Для збільшення вантажопідйомності в талях передбачений поліспаст у вигляді рухомого і нерухомого блоку, які мають від двох до дванадцяти шківів. Кожна таль має спеціальне гальмо, надійно фіксує вантаж в потрібному положенні. Вантажопідйомність ручних талей обмежена 10 тоннами і вони більшою вантажопідйомності не випускаються.

Між іншим талі ручні можна придбати на сайті strop.com.ua, а також там же можна знайти якісні кріплення за доступними цінами.

Переваги застосування ручних талів

Вони недорогі і не вимагають для обслуговування висококласних фахівців. Працювати при навантаженні або розвантаженні з цими механізмами можуть робітники, що пройшли короткий курс навчання. Талі мають простий пристрій, легко ремонтуються при необхідності, не вимагають частого обслуговування. Ручні талі з електричним приводом підйому вантажів управляються простим кнопковим пультом.

в Інженерні системи Переглядів: 4406 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Понеділок, 28 листопада 2022